Јоргос

  во

  Иако излегувањето на помалиот коалициски партнер Панос Каменос од владата на Алексис Ципрас остава впечаток за комплицирање на политичката ситуација во Атина, ...
  сите 575 | | | веќе видена

  Владата вети западни стандарди во Македонија и фокус на внатрешните реформи за интензивната агенда која ја очекува за членството во НАТО и Европската унија за ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Почеток на седницата во вторник напладне и гласање в среда навечер, ќе биде предлогот на претседателот на грчкиот Парламент Никос Вуцис на денешниот состанок ...
  сите 681 | | | веќе видена

  Владата вети западни стандарди во Македонија и фокус на внатрешните реформи за интензивната агенда која ја очекува за членството во НАТО и Европската унија за ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Владата вети западни стандарди во Македонија и фокус на внатрешните реформи за интензивната агенда која ја очекува за членството во НАТО и Европската унија за ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Владата вети западни стандарди во Македонија и фокус на внатрешните реформи за интензивната агенда која ја очекува за членството во НАТО и Европската унија за ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Владата вети западни стандарди во Македонија и фокус на внатрешните реформи за интензивната агенда која ја очекува за членството во НАТО и Европската унија за ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Почеток на седницата во вторник напладне и гласање в среда навечер, ќе биде предлогот на претседателот на грчкиот Парламент Никос Вуцис на денешниот состанок ...
  сите 681 | | | веќе видена

  Сега кога топката се префрли на грчка страна на Премиерот Алексис Ципрас , му почнаа проблемите. Министерот за одбрана и лидер на Независни Грци ,како и што ...
  сите 681 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, одговарајќи на новинарски прашања во Владата даде коментар за оставката на грчкиот министер за одбрана Панос ...
  сите 681 | | | веќе видена