Јоханесбург

  во

  Фудбалската трагедија изминатава ноќ се случи во Јужна Африка, откако медиумите од оваа земја ја пренесоа крвавата вест за грозоморниот чин извршен врз ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Овен На вашиот знак најмногу му одговара динамичен и активен одмор. Не сакате да се сончате и да лежите на плажа, повеќе ве интересира акција и забава. Ова ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Оваа велосипедска тура ќе го привлече вниманието и ќе резултира со тоа луѓето да почнат да зборуваат за оваа идеја, за аутизмот како состојба и полека да почне ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Обезбедувањето на Арнолд Шварценегер користело електрошок против крадец, кој се обидел да украде електричен планински велосипед на актерот вреден 5.000 долари. ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Еден поранешен „платеник“ призна за британски „Гардијан“ дека црните Јужноафриканци намерно биле заразени со ХИВ, со цел белците да станат мнозинство. Според ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Еден поранешен „платеник“ призна за британски „Гардијан“ дека црните Јужноафриканци намерно биле заразени со ХИВ, со цел белците да станат мнозинство. Според ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Еден поранешен „платеник“ призна за британски „Гардијан“ дека црните Јужноафриканци намерно биле заразени со ХИВ, со цел белците да станат мнозинство. Според ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Еден поранешен „платеник“ призна за британски „Гардијан“ дека црните Јужноафриканци намерно биле заразени со ХИВ, со цел белците да станат мнозинство. Според ...
  сите 6 | | | веќе видена

  6 јуни 2019 Б 92 – Белград Еден поранешен „платеник“ призна за британски „ Гардијан “ дека црните Јужноафриканци намерно биле заразени со ХИВ, со цел белците ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Еден поранешен „платеник“ призна за британски „Гардијан“ дека црните Јужноафриканци намерно биле заразени со ХИВ, со цел белците да станат мнозинство, јавува Б ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Еден поранешен „платеник” призна за британски „Гардијан” дека црните Јужноафриканци намерно биле заразени со ХИВ, со цел белците да станат мнозинство. Според ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Вчеравечер Зоран Заев му бил специјален гостин на ифтарската вечера на шеикот Нахјан Бин Мубарак Ал Нахјан, министер за култура, млади и социјален развој на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Вчеравечер Зоран Заев му бил специјален гостин на ифтарската вечера на шеикот Нахјан Бин Мубарак Ал Нахјан, министер за култура, млади и социјален развој на ...
  сите 14 | | | веќе видена