Јохан

  во

  Во рамки на ТОПСИ Кафе Кино на „Скопско лето“ филмот „Море од жито“ (MARE DI GRANO) (2018), Италија кој требаше да биде прикажан на 10.07.2019, среда, поради ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Барселона заедно со нивниот спонзор Најк ја претставија гостинската варијанта дресови за сезоната 2019/2020, која што клубот ја посветил на академијата Ла ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Осумкратниот освојувач на Златниот глобус, Марсел Хиршер, си го исполни сонот да вози мотоцикл од Мото ГП. Австриецот вчера сврти крукче на патеката „Ред бул ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Адвокатите кои ги бранеа помилуваните пратеници Крсто Мукоски и Јохан Тарчуловски, како и помилуваната Елена Доцевска-Божиновска на судењето за настаните од 27 ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Најстарата ќерка на Соња и Јохан Тарчуловски, Мелани, вчера пееше на караоке-напревар во Анталија, Турција, каде се на одмор. Таа пред повеќе од 3.000 луѓе ја ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Малата Мелани Тарчуловска, ќерка на Соња и Јохан Тарчуловски, пред публика од околу 2.000-3.000 луѓе, на караоке настап во Анталија, ја изведе познатата ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Гласот од мајката и патриотизмот од таткото го наследила малата Мелани Тарчуловска, ќерка на Соња и Јохан Тарчуловски, која покажа дека има талент за пеење. ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Барселона го претстави својот нов резервен дрес за претстојната сезона и овојпат компанијата „Најки“ доби пофалби за дизајнот и боите, за разлика од првиот ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Одлуката на Владата Садула Дураку да биде именуван за вицепремиер предизвика експлозија од незадоволство во јавноста. Таа очекуваше дека Дураку конечно ќе се ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Пеп Гвардиола даде изјава за шпанските медиуми при отворањето на уште еден стадион во чест на Јохан Кројф во една област во Барселона, гостувањто кое на ...
  сите 41 | | | веќе видена