Јоаким

  во

  Извршниот директор на Борусија Дортмунд, Ханс-Јоаким Вацке призна за финансиската супериорност на Баерн Минхен, но ја исклучи можноста нов фудбалер на тимот од ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Извршниот директор на Борусија Дортмунд, Ханс-Јоаким Вацке призна за финансиската супериорност на Баерн Минхен, но ја исклучи можноста нов фудбалер на тимот од ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Извршниот директор на Борусија Дортмунд, Ханс-Јоаким Вацке призна за финансиската супериорност на Баерн Минхен, но ја исклучи можноста нов фудбалер на тимот од ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Православната црква денеска го одбележува споменот на Светиот маченик Арета Овој Свет маченик пострада за Христовата вера со уште над четири илјади христијани, ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Ангела Меркел пред два дена објави дека ја напушта челната позиција на ЦДУ и дека повеќе нема да се кандидира за германски канцелар. Најмоќната политичарка во ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Ангела Меркел пред два дена објави дека ја напушта челната позиција на ЦДУ и дека повеќе нема да се кандидира за германски канцелар. Најмоќната политичарка во ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Ангела Меркел пред два дена објави дека ја напушта челната позиција на ЦДУ и дека повеќе нема да се кандидира за германски канцелар. Најмоќната политичарка во ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Ангела Меркел пред два дена објави дека ја напушта челната позиција на ЦДУ и дека повеќе нема да се кандидира за германски канцелар. Најмоќната политичарка во ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Светата православна црква денеска ги одбележува празниците посветени на Светиот пророк Јоил, Светиот маченик Уар и Преподобен Проход Пчињски. Преподобен Прохор ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Индекс – Загреб Откако ЦДУ на изборите во покраината Хесен изгуби десет отсто од гласовите, германската канцеларка и претседателка на партијата Ангела Меркел ...
  сите 31 | | | веќе видена