ЈНА

  во

  Балканот, а не па Македонија, не памти вакви хохштаплери! Некој треба да е многу болен и расипан, за да му текне од две и пол болни деца да прави паника кај ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Токму за Нова година се сликал со тогашниот претседател. На социјалните мрежи се врти фотографија од пред четири децении, на која познатиот пеач Здравко Чолиќ ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Нова година во поранешна Југославија како државен празник била прогласена во 1955 година. Наместо Дедо Мраз централна маскота требало да биде девојка во ...
  сите 6 | | | веќе видена

  На улицата „Никола Тесла“ во Тетово вчера околу 13:00 часот тетовчанката Ф.В.(31) управувајќи патничко моторно возило „Сеат кордоба“ со тетовски регистарски ...
  сите 51 | | | веќе видена

  На денешен ден 30 декември 2018 1691.- Умрел англискиот хемичар и физичар Роберт Бојл. 1803.- Во составот на САД влегла дотогашната француска колонија ...
  сите 6 | | | веќе видена

  За оние кои не чуле никогаш за него и не го знаат (а такви ги има мнозинство), човекот на сликата погоре е Стеван Попов. По занимање беше пилот кој целиот свој ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Вчера утрото во 06 часот, во земјоделска аптека лоцирана на улицата „15 корпус“ во Охрид, избил пожар во кој изгореле дел од земоделските препарати, ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Во 23:30 часот на улица „ЈНА“ во Гостивар лишени од слобода се 23-годишниот Ф.Ј. и 23-годишниот Б.Ф. од село Горна Бањица, гостиварско. При преглед кај лицата ...
  сите 32 | | | веќе видена