Јирген Клоп

  во

  Јирген Клоп призна дека Мохамед Салах пропуштил еден тренинг поради други активности, а како резултат на посетата на САД, египетскиот фудбалер објави заедничка ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Јулијан Брант е еден од најдобрите фудбалер во Бундес лигата и голема желба на европските гиганти, а посебно привлечен го прави неговата откупна клаузула. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, изјави дека очекувал таков резултат од дербито на Манчестер. „Граѓаните“ победија со 2-0 на „Олд Трафорд“, и се искачија на ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Тренерот на „црвените“, Јирген Клоп вели дека ја очекувал синоќешната победа на Манчестер Сити, вели дека овој Манчестер јунајтед не може да му се спротивстави ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Јирген Клоп беше расположен за шеги на денешната прес конференција и покрај тоа што резултатот од синоќешното дерби на Олд Трафорд не му одговара, Германецот ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, изјави дека очекувал таков резултат од дербито на Манчестер.„Граѓаните“ победија со 2-0 на „Олд Трафорд“, и се искачија на ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Ливерпул и Јирген Клоп во моментов се во борба за титулата во Премиер лигата, но и во Лигата на Шампионите каде што во полуфиналето ги очекува Барселона. Освен ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Четврток е „денот Д“ за Манчестер сити. Англискиот првак се соочува со Манчестер јунајтед во градското дерби, во вонредното коло од Премиер лигата. Само триумф ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп даде интересна изјава пред претстојното дерби на 31-то коло на Премиер лигата меѓу Манчестер Јунајтед – Манчестер Сити. ...
  сите 48 | | | веќе видена