Јенс Столтенберг

  во

  Со оглед на растечката улога на Кина во светот, НАТО треба да соработува поактивно со партнери како Австралија, Нов Зеланд, Јужна Кореја и Јапонија, изјави ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Со оглед на растечката улога на Кина во светот, НАТО треба да соработува поактивно со партнери како Австралија, Нов Зеланд, Јужна Кореја и Јапонија, изјави ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Премиерот на Словенија, Јанез Јанша, кој е во официјална посета на Брисел овие денови, утрово оствари средба со генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг. ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, вели дека препознал дека разговара со лажна Грета Тунберг, па затоа во разговорот повеќето од времето молчи и ги остава ...
  сите 181 | | | веќе видена

  Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, вели дека препознал дека разговара со лажна Грета Тунберг, па затоа во разговорот повеќето од времето молчи и ги остава ...
  сите 181 | | | веќе видена

  Премиерот на Словенија, Јанез Јанша, кој е во официјална посета на Брисел овие денови, утрово оствари средба со генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг. ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Франција го суспендирала учеството во НАТО поморската мисија "Чувар на морето", пренесуваат француските медиуми. Според статијата на францускиот дневен весник ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Официјален претставник од Стејт департментот објави дека покренувања обвинителни акти се резултат од „20 годишен период“ и се чекор напред во процесот кон ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Полскиот претседател Анджеј Дуда, по неговата посета на Соединетите Американски Држави и разговорите со американскиот претседател Доналд Трамп, денеска ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, денеска го потенцира значењето на германското лидерство по контроверзниот потег на американскиот претседател ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Поранешниот советник за национална безбедност, Џон Болтон, во својата нова книга напиша дека претседателот Доналд Трамп не го послушал неговиот совет да ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Јенс Столтенберг оцени дека претстојната средба меѓу Хашим Тачи и Александар Вучиќ во Белата куќа е „првиот вистински чекор кон можен договор“. „Вучиќ и Тачи ...
  сите 236 | | | веќе видена

  Јенс Столтенберг оцени дека претстојната средба меѓу Хашим Тачи и Александар Вучиќ во Белата куќа е „првиот вистински чекор кон можен договор“. „Вучиќ и Тачи ...
  сите 236 | | | веќе видена