Јемен

  во

  Саудиска Арабија и Обединетите Арапски Емирати, кои се главните сили во коалицијата против Хутите во јеменскиот конфликт, денеска соопштија дека ќе издвојат ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Што остана од арапската пролет? Од духот на промените и надеж во подобро утре, кое ги донесе „арапската пролет”, малку нешта останаа. Но враќање во состојба од ...
  | | веќе видена

  Владата на јеменскиот претседател Абдрабу Мансур Хади денеска соопшти дека ќе учествува во мировните преговори со Хутите, организирани на предлог на Обединети ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Иранскиот претседател Хасан Рохани најави дека ќе продолжи извозот на нафта и покрај американските санкции кои се дел од психолошката војна и кои неминовно ќе ...
  сите 42 | | | веќе видена