Јелена

  во

  Во огласот пишува како подаруваат мајчино млеко затоа што знаат дека голем број родилки немаат млеко за доење. Родилките кои имаат млеко често имаат вишок и ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Филмската дива Клаудија Кардинале и Оскаровецот Роџер Дикинс беа главните ѕвездите на црвениот тепих на отворањето на фестивалот „Браќа Манаки“, кој овие ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Со свечен црвен тепих пред Центарот за култура во Битола, вечерва започна 39. издание на ИФФК „Браќа Манаки“. Битолската публика заедно со Оскаровецот Роџер ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Илјадници млади во Србија се обидуваат хонорарно да работат за странски клиенти преку интернет. Дали е тоа „српскиот сон“, да живееш таму каде што си навикнал, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Италијанската филмска дива Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс, попладнево пристигнаа во Македонија. Тие се специјални гости на Интернационалниот ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Свекорот на Јелена Карелуша беше погребан во центарот на Орловат, а пејачката беше со својот сопруг Душко Тошиќ цело време.Додека го испраќаа на вечна починка, ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Подготовките за гала-отворањето на 39-то издание на интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“, во Центарот за култура во Битола, се при ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Ви Сврљиг во Нишкиот реон, на многу раководни места се жени.Претседателката на општината веќе 4 години е Јелена Трифуновиќ, претседателка на Советот на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  За српскиот фудбалер Душко Тошиќ оваа година беше многу турбулентна. Во јули потпиша милионски договор и отиде да игра во Кина, а пред четири дена почина ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Милорад Тошиќ, татако на фудбалерот Душко Тошич починал вчера после кратко и тешко боледување.Душко Тошиќ дошол со првиот авион од Кина во Србија за да го ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Македонскиот режисер Срѓан Јаниќијевиќ работи на перформансот за гала отворањето на 39. Интернационален фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“, в саботa во ...
  сите 100 | | | веќе видена