Јавниот

  во

  Индустриското производство е во пад за 33,5 % споредбено со минатата година. Бројот на вработени во индустријата е намален за 5,2% споредбено со јуни месец ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Губитникот на три изборни циклуси, Христијан Мицкоски продолжува со несериозниот, незрел и неодговорен однос спрема државата и граѓаните. Освен што не научил ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Губитникот на три изборни циклуси, Христијан Мицкоски продолжува со несериозниот, незрел и неодговорен однос спрема државата и граѓаните. Освен што не научил ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја обвини Владата дека веднаш по изборите економијата ја довела во колапс и тоа, како што вели, како ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Освен што не научил ништо од поразите од граѓаните, Мицкоски никако да научи економија. Показател за нашите економски политики и резултати сигурно не е ниту ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Губитникот на три изборни циклуси, Христијан Мицкоски продолжува со несериозниот, незрел и неодговорен однос спрема државата и граѓаните. Освен што не научил ...
  | | веќе видена | слични

  СДСМ со своето неспособно работење ја уништи економијата, индустриското производство е во пад за 33,5 отсто споредбено со минатата година. Бројот на вработени ...
  сите 96 | | | веќе видена

  До овој момент, Владата предводена од СДСМ, осигура да се влеат преку 200 милиони евра кај граѓаните и домашното стопанство. Платите растат, приходите кај ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Покрај секојдневните театри на Зоран Заев и СДСМ околу формирањето на парламентарното мнозинство, покрај секојдневното занимавање на власта со помалку или ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Во време на најголемата глобална здравствена и економска криза, задолжувањата беа со една единствена цел – да осигураме непречено функционирање на економијата, ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Од СДСМ излегоа со соопштение во кое велат дека губитникот на три изборни циклуси, Христијан Мицкоски продолжува со несериозниот, незрел и неодговорен однос ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Губитникот на три изборни циклуси, Христијан Мицкоски продолжува со несериозниот, незрел и неодговорен однос спрема државата и граѓаните. Освен што не научил ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Град Скопје ги потсетува граѓаните дека е во тек јавниот повик за доделување субвенции на домаќинствата и на други субјекти за чистење оџаци, како една од ...
  сите 33 | | | веќе видена