Јапонија

  во

  Економскиот вишок (вкупна благосостојба) во Германија се намалува и во 2018 година, но останува најголем во светот благодарение на силниот извоз. Германскиот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  На покана на иновативниот креативен тренинг центар Creative Hub, во саботата гостуваше популарниот италијански фотограф Алесандро Капочиа, на пошироката ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Како да ја интензивираме економската соработка помеѓу нашата земја и државите од регионот, како да ја подобриме конкурентноста на нашите економии преку ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Како да ја интензивираме економската соработка помеѓу нашата земја и државите од регионот, како да ја подобриме конкурентноста на нашите економии преку ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Загатка од Јапонија стана вистински хит на Интернет. Ќе успеете ли да ја решите. Ова се важни чекори и прашања, целта е личностите со помош на сплав што е ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Најверојатно можете да препознаете некои кактуси на прв поглед. Но дали сте чуле за сукулент-роза или делфин-кактус? Ако имате едновидни цвеќиња во вашиот дом, ...
  сите 2 | | | веќе видена