Јапонија

  во

  Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) ќе биде организатор на меѓународен квалификациски турнир (прва фаза) Група 4, за обезбедување пласман за бараж ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Супер-реалистичните маски произведени од мала компанија во рурална Јапонија го репродуцираат човечкото лице до ситни детали, како што се брчките и текстурата ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Ракометна Федерација на Македонија ќе биде организатор на меѓународниот квалификациски турнир од првата фаза за обезбедување пласман во бараж натпреварите за ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Скопје, 16 ноември 2018 (МИА) – Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) ќе биде организатор на меѓународен квалификациски турнир (прва фаза) Група 4, за ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) ќе биде организатор на меѓународен квалификациски турнир (прва фаза) Група 4, за обезбедување пласман за бараж ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Јапонскиот премиер Шинѕо Абе денеска положи венец на воен споменик во австралискиот град Дарвин и стана првиот јапонски лидер што го посетува градот кој бил ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Според новата мапа направена за предупредување на патниците за ризикот кој ги чека во странство, како најопасни места на планетата се издвојуваат Либија, ...
  сите 11 | | | веќе видена

   Сите имаме различни утрински ритуали – до 8 часот, некој веќе го има испиено утринското кафе, друг почнува со работа, а трет упорно стиска „snooze“ на ...
  | | веќе видена

  Дали македонското здравство е подготвено да се интегрира во Европската Унија? Министерот Венко Филипче смета дека сме на добар пат, но се уште треба да ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Јапонскиот министер за сајбер-безбедност, Јошитака Сакурада, се најде во жижата на јавноста кога на седницата за пратенички прашања изјавил дека никогаш не ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Клиниката за дигестивна хирургија е целосно реновирана и обезбедена е енергетска ефикасност, а дел од средствата за обнова се обезбедени од програмата на ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Персоналот во авионите се соочуваат со многу необични и непријатни ситуации на своето работно место. Заглавени во ограничен простор со странци, над земјата, не ...
  сите 3 | | | веќе видена