Јапонија

  во

  Јапонската железничка компанија „ВЈР” ја укина необичната практика за обучување на работници за време на која тие мораа да клечат во тунелите додека покрај нив ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Од 10 до 27 јануари 2019 година сите очите на ракометниот свет ќе бидат вперени кон Германија и Данска, бидејќи таму најдобрите светски репрезентации ќе се ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Властите во Австралија ја зголемија цената за издавање на пасош, и сега изнесува тој изнесува 282 долари. Тоа е и најскапиот пасош на цел свет, доколку не се ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Колку што предноста од новите технологии станува потреба толку и штетноста од нејзиното прекумерно и бесполезно користење е огромна, не само од психолошки ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Јапонската принцеза Ајако, која во центарот на јавното и медиумско внимание се најде со нејзината љубовна врска со „обичен“ човек кој нема аристократско ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Врховниот суд на Јужна Кореја пресуди денеска дека јапонската корпорација „Нипон стил енд сумитомо метал” треба да обесштети четворица Јужнокорејци за нивната ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Економист пишува дека ниту една друга земја од групата на богати, освен Австралија, не успеала да има раст толку долго. Економист наведува дека согласно тоа, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Ѕвездата на Тотенхем и на корејската репрезентација, Хеунг-Мин Сон донирал околу 80.000 евра на корејската војска пред со репрезентацијата да триумфира на ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Кога оваа земја беше во рецесија, Советскиот Сојуз се уште постоеше, а интернетот се уште не беше појавен, пишува угледниот "Економист" во серија текстови за ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Јапонската принцеза Ајако се омажи на свечена церемонија во храмот Меији во Токио, пренесува Дејли Мејл. Ајако (28) ќерката на царот денеска се омажи со ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Економист пишува дека ниту една друга земја од групата на богати, освен Австралија, не успеала да има раст толку долго. Економист наведува дека согласно тоа, ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Економист пишува дека ниту една друга земја од групата на богати, освен Австралија, не успеала да има раст толку долго. Економист наведува дека согласно тоа, ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Една генерација на Јувентус изобилува со имиња кои по завршувањето на кариерата станаа фудбалски тренери. Дури 14 играчи на Јувентус од генерацијата на Зидан, ...
  сите 2 | | | веќе видена