Јапонија

  во

  Раководството на Јавниот радиодифузен сервис без став по низата реакции во јавност и на социјалните мрежи по постапката на коментаторот на МРТ 2 Мустафа Адеми ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Капитенот на ракометната репрезентација на Македонија, Кире Лазаров по победата над Бахреин попладнево со 28-23 изрази задоволство од победата но додаде дека ...
  сите 133 | | | веќе видена

  Македонската ракометна репрезентација рутински го совлада Бахреин со 28:23 во вториот меч од настапите во групи на Светското првенство што се игра во Германија ...
  сите 133 | | | веќе видена

  ЕКИПА во Минхен, Стеван Цаневски Капитенот на македонската репрезентација Кирил Лазаров искажа поголемо задоволство од играта на националниот на мечот против ...
  сите 133 | | | веќе видена

  Спортската редакција на албански јазик во Македонската радио телевизија (МРТ) направи замена на коментаторската позиција за денешниот меч против Бахреин на ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Македонската машка ракометна репрезентација ја забележа и втората победа на Светското првенство (СП) кое е во тек во Германија и Данска откако ја совледа ...
  сите 103 | | | веќе видена

  Македонските играчи го оправдаа она што го најавуваа во пресрет на дуелот со Бахреин, односно влегоа максимално ангажирано на вториот меч на Светското ...
  сите 103 | | | веќе видена

  Мегафонот на Заев и СДСМ, Саше Ивановски-Политико побара забрана за спорт за Столе Стоилов и во својот текст на Мактел го нарече свиња и куче. -Не само што на ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Денешниот противник на Македонија, селекцијата на Бахреин е 50.тиот ривал на македонската репрезентација. Воедно ова ќе биде 207-миот официјален натпревар на ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Скандал: Мегафонот на Заев и СДСМ побара забрана за спорт за Столе Стоилов, го нарече свиња и куче Мегафонот на Заев и СДСМ, Сашо Иваноновски-Политико побара ...
  сите 72 | | | веќе видена