Јапонија

  во

  Виталиа, брендот кој несомнено асоцира на хуманост, општествена одговорност но пред сè, брендот кој е најзаслужен закреирање јавна свест околу потребата од ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Роботскиот истражувач Острикс – Рекс синоќа се оддалечил 19 километри од вселенското летало, а во орбитата на астероидот би требало да влезе до крајот на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Ракетата „Сојуз“ со тројца астронаути, која полета од Казахстан, успешно стигна до Меѓународната вселенска станица – соопшти руската вселенска агенција ...
  сите 15 | | | веќе видена

   Роботскиот истражувач Острикс – Рекс синоќа се оддалечил 19 километри од вселенското летало, а во орбитата на астероидот би требало да влезе до крајот на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Јапонија ја укинува и услугатa за пејџери, неколку децении откако ваквата технологија е исфрлена од употреба поради развојот на мобилната телефонија. Како што ...
  сите 4 | | | веќе видена

  „Земјо Македонска“ eчеше во соблекувалната на македонската женска репрезентација, откако без поголеми проблеми ја победи Турција. Со оваа и победите над ...
  сите 49 | | | веќе видена

  „Земјо Македонска“ eчеше во соблекувалната на македонската женска репрезентација, откако без поголеми проблеми ја победи Турција. Со оваа и победите над ...
  сите 51 | | | веќе видена