Јапонија

  во

  Јапонскиот премиер Шинѕо Абе денеска положи венец на воен споменик во австралискиот град Дарвин и стана првиот јапонски лидер што го посетува градот кој бил ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Според новата мапа направена за предупредување на патниците за ризикот кој ги чека во странство, како најопасни места на планетата се издвојуваат Либија, ...
  сите 4 | | | веќе видена

   Сите имаме различни утрински ритуали – до 8 часот, некој веќе го има испиено утринското кафе, друг почнува со работа, а трет упорно стиска „snooze“ на ...
  | | веќе видена

  Дали македонското здравство е подготвено да се интегрира во Европската Унија? Министерот Венко Филипче смета дека сме на добар пат, но се уште треба да ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Јапонскиот министер за сајбер-безбедност, Јошитака Сакурада, се најде во жижата на јавноста кога на седницата за пратенички прашања изјавил дека никогаш не ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Клиниката за дигестивна хирургија е целосно реновирана и обезбедена е енергетска ефикасност, а дел од средствата за обнова се обезбедени од програмата на ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Персоналот во авионите се соочуваат со многу необични и непријатни ситуации на своето работно место. Заглавени во ограничен простор со странци, над земјата, не ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Министерот за здравство, д-р Венко Филипче, заедно со амбасадорката на Јапонија, Н.Е Кеико Ханеда, и заменик претседателот на Владата задолжен за европски ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Амбасадорката на Јапонија го посети Институтот по белодробни заболувања кај децата Козле-Скопје. Повод за посетата беше успешно изреализирана донација во ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Министерот за здравство, Венко Филипче, заедно со амбасадорката на Јапонија, Кеико Ханеда, и вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи, денеска ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Министерот за здравство, Венко Филипче, заедно со амбасадорката на Јапонија, Кеико Ханеда, и вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи, денеска ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Министерот за здравство, Венко Филипче, заедно со амбасадорката на Јапонија, Кеико Ханеда, и вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи, денеска ...
  сите 106 | | | веќе видена