Јапонија

  во

  Македонскиот интернационалец од редовите на јапонска Мачида, Доријан Бабунски и втор натпревар се запиша во листата на стрелците за својот тим откако постигна ...
  сите 9 | | | веќе видена

   Поет, екстремен космополит, филолог и логофил, така себеси се опишува Зориа Петкоска Калајџиева, која во моментот живее и работи како новинар во Токио, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  На три часа пред стартот на големото реванш-финале од Азиската Лига на шампиони во Техеран нема „игла кај да се фрли“. Фановите на Персеполис буквално се бореа ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Островот Есамбе Ханакита Коџима, Јапонија кој се наоѓа на околу 500 метри од северниот јапонски остров Хокаидо, исчезнал под вода, и никој не знае зошто или ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Цената на суровата нафта „брент“ денеска се намали под 70 американски долари за барел, првпат после 10 април 2018 година. Според аналитичарите, цената на ...
  сите 89 | | | веќе видена