Јапонија

  во

  Рускиот претседател Владимир Путин денеска ѝ предложи на Јапонија двете земји да потпишат мировен договор до крајот на годинава, без предуслови.Јапонија и ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Главните цели на ЏФМ се квалитетно подобрување на условите за работа во клубовите, создавање навремена и здрава селекција џудисти со соодветни подготовки, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Македонците се најсреќни луѓе на Балканот, покажало истражувањето на агенцијата „Џетпек“ кое било направено врз основа на фотографиите објавени на социјалната ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Односите меѓу Москва и Пекинг се засновани на доверба во областите кои се движат од политиката па сè до безбедноста и одбраната, изјави рускиот претседател, ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Хотел Хен на chain, чие име во превод значи „Чуден“, е првиот хотел на светот кој наместо персонал има роботи. Поради таа причина влезе и во Гинисовата книга ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Ненаселениот остров Хендерсон е лоциран во јужниот дел од Пацификот. Познат е по својата богата флора и фауна. Самиот остров е еден од најдобро сочуваните ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Роден во 1969 година во тогашна Западна Германија од татко Хрват и мајка Србинка, Роберт Просинечки (49) во 90-те години важеше за еден од најдобрите фудбалери ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Јапонската влада ги гледа летачките автомобили како лек за некои од сообраќајните проблеми со кои се соочува нацијата, бидејќи ќе го намалат сообраќајниот ...
  сите 20 | | | веќе видена

  На Мундијалите сме биле сведоци на многу невообичаени ситуација, а во овој текст ви ги пренесува сигурно едни од најбизарните кои се случиле на најголемиот ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Малечкиот родстер од Јапонија ги освојува срцата близу 30 години. Mazda MX-5 влегува со неколку измени во новото моделско годиште. Првиот MX-5 се појави во ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Нескојдневен концерт на двајца извондредни музичари во Струга. Настапот ќе се одржи на 11.09.2018 (вторник) со почеток во 20 часот. Влезот е слободен. Јордан ...
  | | веќе видена