Јапонија

  во

  Eден од најдобрите играчи кои Барселона некогаш ги имала, Андрес Иниеста, денес игра во Јапонија и малку се оддалечи од очите на фудбалската јавност. Тешко е ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Американскиот потпретседател Мајк Пенс пристигна во Токио.Пенс во Токио со неколку јапонски претставници ќе одржи средби и раговори, кои според тамошните ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Мексиканците се нација која работи подолго од било кој друг. Германците, од друга страна, имаат најмалку работни часови. Новите податоци од Организацијата за ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Јапонскиот тенисер Кеи Нишикори направи големо изненадување на Мастерсот во Лондон со победата над Роџер Федерер во 1.коло од групата Б. Резултати од 1.коло: ...
  сите 199 | | | веќе видена

  На СП очекував многу, но чувствував и голем притисок поради обврската да ги исполнам очекувањата на, па, ете, не се покажав во најдобро светло, вели каратистот ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Бока Јуниорс и Ривер Плата синоќа го одиграа првиот натпревар во финалето на Копа Либертадорес, а натпреварот заврши со резултат 2:2. Големото аргентинско ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Давањето на отказ не е нешто што вработените лесно го прават. Обично работодавците мораат да им дадат добра причина… Минималниот раст на заработката, ...
  | | веќе видена