Јапонија

  во

  По конечното откажување на Рафаел надал кој замина на операција, носители на групите се првиот тенисер во светот – Новак Ѓоковиќ и третиот – Роџер федерер. Во ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Сепак нема ништо од борбата која беше најавувана дека ќе се одржи на 31 декември помеѓу Флојд Мејведер и Теншин Насукава. Правилата не беа одредени, се беше ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Кинеските власти почнаа да применуваат нов алат за надзор и идентификување на луѓето. Станува збор за софтвер за препознавање на обликот на телото и начинот на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Кинеските власти почнаа да применуваат нова алатка за надзор и идентификување на луѓето – софтвер за препознавање на формата на телото и начинот на одење на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Кинеските власти почнаа да применуваат нова алатка за надзор и идентификување на луѓето – софтвер за препознавање на формата на телото и начинот на одење на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Кинеските власти почнаа да применуваат нова алатка за надзор и идентификување на луѓето – софтвер за препознавање на формата на телото и начинот на одење на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Цените на нафтата во вторникот паднаа на светските берзи под 73 долари бидејќи фокусот се префрли на можното намалување на побарувачката поради забавувањето на ...
  сите 45 | | | веќе видена