Јапонија

  во

  Американската разузнавачка заедница не верува дека севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун е подготвен за денуклеаризација, изјави директорот на Агенцијата за ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Јапонецот Котаро, кој е оженет со Србинка и пишува блог за врската меѓу Јапонија и Србија, а кој се вика „Токио до Србија“ со корисниците на Твитер споедлил ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Американската разузнавачка заедница не верува дека севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун е подготвен за денуклеаризација, изјави директорот на Агенцијата за ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Шеснаесеттото по ред Истанбулско биенале годинава ќе се одржува од 14 септември до 10 ноември на три спектакуларни локации во турската метропола Истанбул. На ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Пацифичките острови за време на Втората светска војна беа стратешка и логистичка копнена територија која беше клучна и посакувана за двете завојување страни во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Фудбалската репрезентација на Уругвај го освои првото место во Ц-групата на Копа Америка. Уругвајците во последното коло, во дербито, го совладаа Чиле со 1:0. ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Американската разузнавачка заедница не верува дека севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун е подготвен за денуклеаризација, изјави директорот на Агенцијата за ...
  сите 72 | | | веќе видена