Јапонците

  во

  Флојд Мејведер сепак ќе се бори во Ризин во последниот ден од оваа година. Противник ќе му биде Тенишна Насукава , јапонскиот кик-боксер против кого Мејведер ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Јапонскиот премиер Шинѕо Абе денеска положи венец на воен споменик во австралискиот град Дарвин и стана првиот јапонски лидер што го посетува градот кој бил ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин и јапонскиот премиер Шинѕо Абе денеска се договорија за забрзување на процесот на преговори за надминување на ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин и јапонскиот премиер Шинѕо Абе денеска се договорија за забрзување на процесот на преговори за надминување на ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Компанијата „Mitsubishi“ засега го оставила на „пауза“ развојот на еден од најпопуларните модели во својата историја – теренецот „Pajero“. Четвртата генерација ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Андрес Иниеста вели дека се навикнал на животот во Јапонија и среќен е за тоа што и неговите деца полека ја прифаќаат културата во оваа земја, особено неговата ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Андрес Иниеста вели дека се навикнал на животот во Јапонија и среќен е за тоа што и неговите деца полека ја прифаќаат културата во оваа земја, особено неговата ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Андрес Иниеста вели дека се навикнал на животот во Јапонија и среќен е за тоа што и неговите деца полека ја прифаќаат културата во оваа земја, особено неговата ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Светската ракометна федерација го објави распоредот и саатниците за Мундијалот што на почетокот на следната година ќе се одржи во Германија и Данска. ...
  сите 4 | | | веќе видена