Јануари

  во

  Претседавачката на Претставничкиот дом на Конгресот, Ненси Пелоси денеска го информира американскиот претседател Доналд Трамп дека нема да му биде дозволено да ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Протестите во Атина продолжуваат. Според најавите вечерва треба да биде ратификуван Преспанскиот договор во Грчкиот парламент. За сега нема официјални ...
  сите 143 | | | веќе видена

  Две петгодишни девојчиња незабележано побегнале од градинка во Сибир на 45 степени Целзиусови под нулата зошто сакале да дојдат дома и да ги изненадат ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Како се крои буџет? Дали тоа се прави врз основа на прецизни пресметки или врз основа на список на желби и претпоставки? Втората најголема ставка во ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев, ќе се кандидира за Претседател на државата. Тој смета дека го има потребното искуство и мотив за да биде првиот ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Платниот промет во кеш до 1000 евра е чекор напред во сузбивањето на сивата економија. За целосните ефекти сепак ќе бидат потребни две до три години, сметаат ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Претседавачката на Претставничкиот дом на Конгресот, Ненси Пелоси денеска го информира американскиот претседател Доналд Трамп дека нема да му биде дозволено да ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Душко Тошиќ фудбалерот и сопруг на Јелена Карлеуша, ја изневерувал српската пејачка со манекенката Софија Милошевиќ. Како што пренесуваат српските медиуми, ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Претседавачката на Претставничкиот дом на Конгресот, Ненси Пелоси, денеска го информира американскиот претседател, Доналд Трамп, дека нема да му биде дозволено ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Пратеникот на ДУИ во вечерашото издание на дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 упати јавен совет до Премиерот Зоран Заев да го следи примерот на премиерот ...
  сите 29 | | | веќе видена