Јанкуловска

  во

  По бегството на екс-премиерот Никола Груевски во Унгарија, јавноста бурно реагираше и бара одговорност од институциите. Овој случај е топ тема по медиумите и ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска на која и се суди, во отвореното студио на 1ТВ. се осврна на случајот за убиството на Мартин ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Невообичаено за нејзин стил, бившата министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска, си ја отвори душата во изјава за ТВ 24, порачувајќи дека не го ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Во времето на владеење на ВМРО-ДПМНЕ апсењата се изведуваа спектакуларно со што се нарушуваше елементарното достоинство, но и се прекршуваше пресумпцијата на ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Поранешните владини функционети Миле Јанакиевски и Кирил Бпжиновски од утрово се во истражниот затвор во Шутка. Судот им определни 30 дневен притвор на барање ...
  сите 426 | | | веќе видена

  Премиерот, Зоран Заев, не гледа одговорност кај МВР за бегството на Груевски. Тој вели дека Министерството за внатрешни работи постапи според законот. ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Со нановите настани околу бегството на поранешниот премиер Никола Груевски и мерките за претпазливост против другите обвинети фунционери, отвореното Студио 1 ...
  сите 377 | | | веќе видена

  Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска за ТВ21, во врска со случајот „Монструм“, на прашањето: Дали сега во ваква позиција може да ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Обвинителката од тимот на Специјалното јавно обвинителство Лиле Стефанова побара да му се суди во отсуство на поранешниот премиер Никола Груевски кој викендов ...
  сите 426 | | | веќе видена

  Отворено за подемот и падот во кариерата, за сите судски процеси во кои е обвинета. Дали го осудува бегството на Груевски и дали тоа ќе предизвика откривање на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Поранешната министера за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска денеска пред кривичниот суд изјави дека мерките за претпазливост што ги има ги почитува, и не ...
  сите 426 | | | веќе видена