Јани

  во

  Исток нѐ отпиша, Запад не нѐ запишуе! Ова е една од репликите од филмот „Среќна нова ’49“, со која еднакво добро може да се опишат чувствата на Македонците во ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев денеска се обрати на пригодната свеченост по повод пуштањето во употреба на пречистителната ...
  | | веќе видена | слични

  Претседателот на Владата Зоран Заев присуствуваше на пригодната свеченост по повод пуштањето во употреба на пречистителната станица за отпадни води во Кочани. ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата Зоран Заев присуствуваше на пригодната свеченост по повод пуштањето во употреба на пречистителната станица за отпадни води во ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев денеска се обрати на пригодната свеченост по повод пуштањето во употреба на пречистителната ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата Зоран Заев присуствуваше на пригодната свеченост по повод пуштањето во употреба на пречистителната станица за отпадни води во Кочани. ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев денеска се обрати на пригодната свеченост по повод пуштањето во употреба на пречистителната ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата Зоран Заев присуствуваше на пригодната свеченост по повод пуштањето во употреба на пречистителната станица за отпадни води во Кочани. ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата Зоран Заев денеска се обрати на пригодната свеченост по повод пуштањето во употреба на пречистителната станица за отпадни води во ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Новиот министер за животна средина Насер Нуредини е свесен дека проблемите во неговиот сектор се големи, но вели дека не планира да измислува нови методи, туку ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Новиот министер за животна средина и просторно планирање, Насер Нуредини денеска оствари брифинг со новинарите, а кој присуствуваа и заменик министерот Јани ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Нема повредени по страотното невреме, незапаметно во последните неколку децении кое вчера попладнето го зафати преспанскиот регион. Од Центарот за управување ...
  сите 144 | | | веќе видена

  Постирано од Јани Бојаџи: „Ова се случи пред половина час во Преспа! Ништо не е поубаво но и пострашно од природата во исто време! Боже, колку многу “природа”!“
  сите 144 | | | веќе видена

  Поројни дождови и силен ветер го зафати поголемиот дел од Македонија, а невремето направи вистински хаос во Преспа.Голем број на корисници на социјалните мрежи ...
  сите 144 | | | веќе видена