Јане

  во

  Ракометарите на Вардар ја оправдаа фаворитската улога и обезбедија победа над Стеауа од 27-21 во денешниот меч од СЕХА лигата. „Црвено-црните“ рутински го ...
  сите 120 | | | веќе видена

  Ракометарите на Вардар вечерва пред својата публика ќе го одиграат четвртиот меч во регионалната СЕХА лига. Актуелниот шампион на СЕХА лигата, Вардар вечерва ...
  сите 120 | | | веќе видена

  Вардарци со силно темпо продолжуваат на одигрување натпревари. После големата победа против актуелниот шампион на Европа, црвено-црните слетаа во Скопје, вчера ...
  сите 120 | | | веќе видена

  Во штипската касарна „Јане Сандански“ денеска свечено беше одбележан Денот на Вториот механизиран пешадиски баталјон. Командантот на касарната „Јане ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во штипската касарна „Јане Сандански“ денеска свечено беше одбележан Денот на Вториот механизиран пешадиски баталјон. Командантот на касарната „Јане ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во штипската касарна „Јане Сандански“ денеска свечено беше одбележан Денот на Вториот механизиран пешадиски баталјон.Командантот на касарната „Јане Сандански“, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  По големиот триумф над бранителот на титулата во ЛШ, Монпелје, и само еден ден одмор, Вардар се врти кон СЕХА-лигата. Утре во СЦ „Јане Сандански" (20:15 часот) ...
  сите 120 | | | веќе видена

  Искусниот ракометар на Вардар, Тимур Дибиров вели дека можеби јавноста е изненадена од победата на гостувањето кај европскиот шампион, но македонскиот тим има ...
  сите 120 | | | веќе видена

  Тренерот на Вардар, Роберто Гарсија Парондо по победата над европскиот ракометен шампион Монпелје на гости го изрази своето задоволство од играта на тимот, ...
  сите 120 | | | веќе видена