Јан

  во

  Најмалку 11 лица починале во пожар во станбена зграда во Бохумин, на североисток во Чешка, соопштила полицијата. Меѓу настраданите има и три деца . Пожарот ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Eдвиг Волтманс – Молиер (55), вработена во холандското Министерство за надворешни работи, чиј сопруг Јан Волтманс е амбасадор во Либан почина денеска од ...
  сите 440 | | | веќе видена

  Сопругата на холандскиот амбасадор во Либан почина денеска од повредите со кои се здоби во експлозијата што се случи во пристаништето во Бејрут во вторникот, ...
  сите 440 | | | веќе видена

  Сопругата на холандскиот амбасадор во Либан почина денеска од повредите со кои се здоби во експлозијата што се случи во пристаништето во Бејрут во вторникот, ...
  сите 440 | | | веќе видена

  Сопругата на холандскиот амбасадор во Либан почина денеска од повредите со кои се здоби во експлозијата што се случи во пристаништето во Бејрут во вторникот, ...
  сите 440 | | | веќе видена

  Сопругата на холандскиот амбасадор во Либан, Хедвиг Волтманс-Молиер, почина денеска од повредите со кои се здоби во експлозијата којашто во вторникот се случи ...
  сите 440 | | | веќе видена

  Сопругата на холандскиот амбасадор во Либан почина денеска од повредите со кои се здоби во експлозијата што се случи во пристаништето во Бејрут во вторникот, ...
  сите 440 | | | веќе видена

  Лаура Кодрута Ковеси со години се бореше против корумпираните функционери во Романија. Таа како директорка на агенцијата за борба против корупцијата ги гонеше ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Доблесниот нов свет на информатиката и маркетингот е се повеќе присутен и кај нас, како несомнено значаен фактор во определувањето на плимите и осеките на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Докторката Ли Менг-Јан била принудена да побегне од Кина откако, како што тврди, открила откаде всушност потекнува вирусот Ковид-19 кој што досега зарази ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Докторката Ли Менг-Јан била принудена да побегне од Кина откако, како што тврди, открила откаде всушност потекнува вирусот Ковид-19 кој што досега зарази ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Докторката Ли Менг-Јан била принудена да побегне од Кина откако, како што тврди, открила откаде всушност потекнува вирусот Ковид-19 кој што досега зарази ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Трагедија го потресе спортскиот свет во Германија. Младиот велосипедист Јан Ридман загина во сообраќајна несреќа откако неговиот тим тренирал на самиот ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Според новата студија, електромагнетните полиња од мобилните телефони не претставуваат ризик за нероденото бебе или бремените жени. Всушност, резултатите ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Десетици илјади училишни деца денеска се вратија во училиштата во северна Германија.Мекленбург-Западна Померанија е првата од 16 германски држави која ги ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Во саботната репортажа, британски Дејли Меил во саботата ја доловува сликата од Амстердам, градот кој делува како од времето пред пандемијата: преполни барови ...
  сите 7 | | | веќе видена

  По епидемијата на коронавирус, каде се заразуваат само оние што носат пластични визири, швајцарската влада соопшти дека пластичните штитници се несоодветна ...
  сите 18 | | | веќе видена