Јамајка

  во

  Американската Централна разузнавачка агенција(ЦИА) од своето основање, кон средината на минатиот век, убила повеќе странски политичари и јавни личности, а ...
  сите 4 | | | веќе видена

  По долгите месеци шпекулации, Рахим Стирлинг се согласи да потпише нов договор со Манчестер Сити. Денес англискиот репрезентативец се врза со клубот за уште ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Најмалку шест патници се повредени рано утринава, кога авион на „Флај Јамајка“ принудно слета на аеродромот во Гвајана.Авинот требало да лета до Трононто. Во ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Доналд Трамп изјави дека децата родени на американско тло не треба автоматски да добијат државјанство, тврдејќи дека САД се „единствена земја во светот“ која ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Следниот рецепт може да ви помогне да ги растопите мастите на стомакот. Ова е напивка за борба против дебелеење и намалување на тежината. Ќе го поттикне вашиот ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Јусејн Болт е блиску до настап за фудбалската репрезентација на Јамајка, а поранешниот играч на оваа селекција Мајкл Рикетс вели дека сериозно се следат ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Францускиот интернационалец, Пол Погба изминативе неколку денови е актуелен поради неговиот изведен пенал на пресметката против Евертон, пенал кој му го ...
  сите 5 | | | веќе видена