Јакимовски

  во

  Новинарот Миленко Неделковски пред некој ден на својот фесјбук профил напиша статус со зборот - Маџарска. Тој статус алудираше на државата во која што Никола ...
  сите 173 | | | веќе видена

  Во вечерашната емисија Отворено на Канал 5 гостуваа лидерот на ГРОМ Стевче Јакимовски и Љубчо Зиков. Имено Стевче Јакимовски истакна дека ова експресно ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во чекор со светските достигнувања во градежништвото, неопходно е следење и имплементација на најновите трендови и стандарди во насока на зголемување на ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Стевчо Јакимовски на вечерашниот протест за правда за Никола Груевски во изјава за „Фокус“ вели дека тој дошол за да даде поддршка на Судот да суди според ...
  | | веќе видена | слични

  Ексградоначалникот на општина Карпош, Стевчо Јакимовски, на денешниот протест „Правда за Груевски“ што се оддржува пред Кривичниот суд изјави дека секој што е ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Пред Кривичниот суд се оддржува протест за правда за екс премиерот, Никола Груевски. Како што најавија организаторите протестот е наменет за поддршка на Никола ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Петстотина граѓани, меѓу кои пратеници од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, како и поранешни министри пред Основниот суд Скопје 1 му изразија подршка на поранешниот ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Стевчо Јакимовски на вечерашниот протест за правда за Никола Груевски во изјава за „Фокус“ вели дека тој дошол за да даде поддршка на Судот да суди според ...
  сите 80 | | | веќе видена