Јаја Туре

  во

  Најугледниот британски медиум BBC спроведува анкета „Кој е најдобриот странски фудбалер кој играл во Англија“. Листата на потенцијалните кандидати за ласкавото ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Рио Фердинанд беше стручен коментатор за „Би-Ти Спорт“ и за време на вчерашните два натпревари во Лигата на шампионите, а значајната улога која ја има во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Рио Фердинанд беше стручен коментатор за „Би-Ти Спорт“ и за време на вчерашните два натпревари во Лигата на шампионите, а значајната улога која ја има во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Рио Фердинанд беше стручен коментатор за „Би-Ти Спорт“ и за време на вчерашните два натпревари во Лигата на шампионите, а значајната улога која ја има во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во моментов Манчестер Сити е актуелен шампион на Англија, со голем број рекорди зад неговото име, меѓу кои и рекордот за најмногу освоени бодови во една ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Јаја Туре во своето фудбалско патување имаше можност да биде дел и од шпанскиот гигант Барселона и тоа во периодот од 2007–2010, период во кој каталонците ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Поранешниот фудбалер на Барселона и Манчестер Сити, Јаја Туре не планира да и стави крај на неговата кариера, а додека трае потрагата во нов ангажман тој во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Не помина ни еден месец, откако Жозе Мурињо доби отказ од Манчестер јунајтед, а Португалецот веќе најде нова работа. „Специјалниот“ потпишал договор со ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Јаја Туре додека се обидува да најде нов ангажман на големата сцена беше специјален гостин во понеделничкото шоу на „Скај Спорт“ каде имаше можност да ја ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Поранешниот фудбалер на Барселона и Манчестер Сити, Јаја Туре во моментов е без клуб откако што го напушти Олимпијакос. Туре во дресот на грчкиот клуб играше ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Јаја Туре додека се обидува да најде нов ангажман на големата сцена беше специјален гостин во понеделничкото шоу на „Скај Спорт“ каде имаше можност да ја ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Јаја Туре своевремено важеше за еден од најдобрите играчи во светот и долги години беше важен играч на Манчестер Сити. Влезе во поодминати фудбалски години, а ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Напаѓачите Мохамед Салах (Египет), Садио Мане (Сенегал) и Пјер-Емерик Обамејанг (Габон) повторно се главните три кандидати за наградата за најдобар африкански ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Барселона често раскажуваат како на 20 минути пред финалето од Лига на шампиони во Рим против Манчестер Јунајтед, Пеп Гвардиола ги собрал во ...
  сите 42 | | | веќе видена