Јахјага

  во

  Косовскиот претседателот Хашим Тачи изрази уверување дека сега по постигнатиот договор за економска нормализација на односите следува меѓусебното признавање ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Косовскиот претседателот Хашим Тачи изрази уверување дека сега по постигнатиот договор за економска нормализација на односите следува меѓусебното признавање ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Партијата на Албин Курти веќе прави напори Ветон Сурој да биде министер за надворешни работи на Косово. Извори на „Газета Експрес“ од партијата ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Заминувањето на Катица во Шутка е засега доволно да се засити поетската правда. Но ни приближно доволно да се исполни потребата за политичка промена во начинот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Имињата на патиштата, градовите и улиците во Србија и регионот се менуваат според политички околности. Можеби најбавен во Србија, вели историчарот Седа ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во Призрен, Косово, била уапсена ќерката на академикот Мехмет Краја, поранешна асистентка на косовската претседателка Јахјага, Греса Краја, за неовластено ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Поранешниот американски претседател Бил Клинтон пристигна денеска во Приштина по повод одбележувањето на 20-годишнината од влегувањето на НАТО во Косово. Во ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Републиканецот Тимоти Флојд Буршет од Претставничкиот дом при Конгресот на САД, на Твитер откри дека со поранешниот претседател на Косово, разговарал за ...
  | | веќе видена

  Косовските медиуми изразија сомневање во автентичноста на сликата што вчера во Собранието ја покажа пратеничката Фљора Бровина, која тврдеше дека се работи за ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Косовските медиуми изразија сомневање во автентичноста на сликата што вчера во Собранието ја покажа пратеничката Фљора Бровина, која тврдеше дека се работи за ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Косовските медиуми изразија сомневање во автентичноста на сликата што вчера во Собранието ја покажа пратеничката Фљора Бровина, која тврдеше дека се работи за ...
  сите 35 | | | веќе видена