Израелците

  во

  Претседателот на Израел, Руевен Ривлин изјави дека е шокиран од изјавата на германскиот функционер Феликс Клајн. Клајн порача дека не би ги советувал Евреите ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Евровизискиот спектакл во Тел Авив покажа дека луѓето во Израел комплетно го прифатија концептот на фестивалот. Постерите, забавите и исцрпното медиумско ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Читам деновиве дека Израел, вредна и вибрантна нација и држава, се обидел да спушти летало на месечината. Поради дефект на моторот експериментот завршил ...
  | | веќе видена

  За време на сириската граѓанска војна во 2014 година, Исламска држава (ИД), наводно, успеала под своја контрола да преземе локација во сириската пустина, која ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Жителите на Дамаск тврдат дека во градот доцна синоќа одекнале гласни експлозии, додека сириските медиуми известуваат дека непријателски ракети пристигнале од ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Жителите на Дамаск тврдат дека во градот доцна синоќа одекнале гласни експлозии, додека сириските медиуми известуваат дека непријателски ракети пристигнале од ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Поп дивата Мадона треба да настапи на годинешната Евровизија во Тел Авив, која се одржува од 14-ти до 18-ти мај, меѓутоа како се наведува во одредени медиуми, ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Израелските медиуми тврдат дека протекле детали од тајниот план кој наводно предвидувал израелски суверенитет над илегалните населби во окупираниот Западен ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Настапот на Мадона на натпреварот за песна на Евровизија организаторите го доведуваат во прашање бидејќи, како што наведуваат, не потпишала ниту договор за ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Новите сателитски снимки кои ги направи израелската компанија “Image Satellite International”, откриле минатата седмица дека руската воздушна база Хмејмим во ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Анонимен извор од министерството за надворешни работи го доставил материјалот до споменатите медиуми. Според објавениот план, Израел, Организацијата за ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху вети дека кампањата против палестинските милитанти во Појасот Газа ќе продолжи да ја гарантира безбедноста на Израелците ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Конфликтот меѓу Израел и Палестина се интензивира, САД испраќаат носач на авиони во Ирак. На овие теми во Отвореното Студио 1 анализираше новинарот Дејан ...
  сите 3 | | | веќе видена