Израелци

  во

  На 20 км од Охрид и 1109 метри надморска висина селото Куратица е единственото село во земјава кое со 220 жители егзистира и успешно развива селски туризам кој ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Само 43 отсто од Израелците и Палестинците ја поддржуваат визијата за мир, според која, покрај Израел, ќе се создаде и палестинска држава, покажа заедничката ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Само 43 отсто од Израелците и Палестинците ја поддржуваат визијата за мир, според која, покрај Израел, ќе се создаде и палестинска држава, покажа заедничката ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Три лица загинаа во последниот бран на израелски воздушни напади кои беа извршени денеска врз десетици цели во Газа, додека палестинските милитанти истрелале ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Две девојки починале од предозираност со дрога за време на фестивалот Tomorrowland, еден од најголемите фестивали за електронска музика во светот, јавува ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Две девојки починале од предозираност со дрога за време на фестивалот Tomorrowland, еден од најголемите фестивали за електронска музика во светот, јавува ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Две девојки починале од предозираност со дрога за време на фестивалот Tomorrowland, еден од најголемите фестивали за електронска музика во светот, јавува ...
  сите 7 | | | веќе видена

  17 годишната палестинска активистка Ахед Тамими утринава беше пуштена од затвор, каде мина осум месеци заедно со нејзината мајка Нариман, поради напад врз ...
  сите 8 | | | веќе видена

  – Двајца Палестинци, на возраст од 15 и 16 години, беа убиени при израелски воздушен напад на зграда во западниот дел на градот Газа, објави Министерството за ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Израелската војка погоди повеќе од 40 мети во Газа во последните 24 часа, додека 90 ракети во текот на минатата ноќ и денеска се испукани врз Израел, а ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Најмалку двајца Палестинци се уабиени во израелски воздушни напади во Газа, додека најмалку тројца Израелци се ранети во палестински ракетни напади во правец ...
  сите 25 | | | веќе видена