Израел

  во

  Најмалку 280 мртви и повеќе од 600 ранети, од кои повеќето се цивили, е билансот од 24-часовните израелски воздушни напади врз цели на палестинската милитантна ...
  | | веќе видена | слични

  На насловната страница ИНДЕПЕНДЕНТ пишува: „Израел се подготвува за инвазија врз Газа", додека ГАРДИЈАН вели: „Израел размислува за копнен напад додека ...
  | | веќе видена | слични

  Генералниот секретар на ОН Бан Ки-мун се приклучи кон повикот на Советот за безбедност да се прекрати насилството во Газа и јужен Израел, пренесе Франс прес. ...
  | | веќе видена | слични

  Саудиски имам издаде фатва со повик муслиманите насекаде низ светот да напаѓаат Израелци како одговор на израелските напади во појасот Газа, во кои досега ...
  | | веќе видена | слични

  Генералниот секретар на ОН Бан Ки-мун се приклучи кон повикот на Советот за безбедност да се прекрати насилството во Газа и јужен Израел

  -Бан Ки-мун ...
  | | веќе видена | слични