Израел

  во

  Израелски воени авиони денеска нападнаа повеќе од 30 цели на Хамас во појасот Газа при што загинале најмалку 20 Палестинци.

  Повеќемина се повредени ...
  | | веќе видена | слични

  Израел денеска за прв пат по десет дена ја отвори границата кон појасот Газа, низ која беа пропуштени над 40 камиони со хуманитарна помош наменета за ...
  | | веќе видена | слични