Израел

  во

  Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски, со владината делегација во која се вицепремиерот Владимир Пешевски, министерката за внатрешни ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Израел и Македонија се пријателски земји кои имаат одлична соработка, оценија израелскиот претседател Шимон Перес и македонскиот премиер Никола Груевски на ...
  сите 17 | | | веќе видена

  - Израел е силна држава со силна дијаспора и секоја нивна поддршка во иднина може да ни биде добредојдена. Израел има силна економија и многу израелски ...
  сите 18 | | | веќе видена

  „Израел е силна држава со силна дијаспора и секоја нивна поддршка во иднина може да ни биде добредојдена. Израел има силна економија и многу израелски ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Тутунски комбинат Прилеп, ЕМО Охрид и прилепски Еврокомпозит. Ова се трите компании кои македонската влада вчеравечер ги стави на продажба, односно ги понуди ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Премиерот Никола Груевски кој престојува во Израел ќе се сретне со претседателот Шимон Перес, а потоа и со премиерот Бенјамин Нетанјаху и министерот за ...
  сите 32 | | | веќе видена