Иво Санадер

  во

  Фото: Goran Stanzl/PIXSELLПоранешниот премиер на Хрватска, Иво Санадер кој е обвинет за најголемите корупциски афери, денес не се појави во Жупаснкиот суд во ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Речиси истовремено со средбата на хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ со неговиот колега од Унгарија Виктор Орбан во Загреб, Жупанискиот суд денеска повторно ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Речиси истовремено со средбата на хрватскиот премиер, Андреј Пленковиќ, со неговиот колега од Унгарија, Виктор Орбан, во Загреб, Жупанискиот суд денеска ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Речиси истовремено со средбата на хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ со неговиот колега од Унгарија Виктор Орбан во Загреб, Жупанискиот суд денеска повторно ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Речиси истовремено со средбата на хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ со неговиот колега од Унгарија Виктор Орбан во Загреб, Жупанискиот суд денеска повторно ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Речиси истовремено со средбата на хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ со неговиот колега од Унгарија Виктор Орбан во Загреб, Жупанискиот суд денеска повторно ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Речиси истовремено со средбата на хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ со неговиот колега од Унгарија Виктор Орбан во Загреб, Жупанискиот суд денеска повторно ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Унгарскиот премиер, Виктор Орбан денеска доаѓа во Хрватска по повод одржувањето на самитот на Средноевропската иницијатива, пишува Полицијата даде посебно ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Унгарскиот премиер, Виктор Орбан денеска доаѓа во Хрватска по повод одржувањето на самитот на Средноевропската иницијатива, пишува „ Индекс.хр “. Полицијата ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Империја, Талир, Траекторија, Маѓар Телеком и Актор се големите корупциски афери со кои се соочува Македонија. Сите се во надлежност на СЈО. Империја и Актор ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Со приватен авион на унгарски олигарх што го користи и премиерот Виктор Орбан, избеганиот осуден пратеник и експремиер Никола Груевски допатувал во Будимпешта ...
  сите 80 | | | веќе видена