Ивица Дачиќ

  во

  Музеј на восочни фигури во српскиот град Јагодина, кој е единствена во Србија, овие денови е најпосетена дестинација на туристите, а фигурите од рускиот ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Музеј на восочни фигури во српскиот град Јагодина, кој е единствен во Србија, деновиве е најпосетена дестинација на туристите, а фигурите од рускиот ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Музеј на восочни фигури во српскиот град Јагодина, кој е единствена во Србија, овие денови е најпосетена дестинација на туристите, а фигурите од рускиот ...
  сите 6 | | | веќе видена

  * Може ли Макрон „да го притисне“ дијалогот меѓу Белград и Приштина? Српскиот министер за надворешни работи, Ивица Дачиќ, рече дека се надева оти францускиот ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Српскиот министер за надворешни работи, Ивица Дачиќ, рече дека се надева оти францускиот претседател Емануел Макрон, кој денес доаѓа во Белград, да ја прекине ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Белградскиот весник „Неделник“ објави дел од „непристојните изјави“ на Ивица Дачиќ кон соседите. Публикацијата е по повод „кажаното од бугарскиот премиер Бојко ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Претседателот на Парламентарниот комитет за Косово, Милован Дрецун, обвини бугарски разузнавачи за дестабилизација на регионот. Ова е уште една скандалозна ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Одговарајки за Гоце Делчев во изјава за бугарските медиуми,  Борисов го нарече Пендаровски  северномакедонски претседател Заев и Борисов минатата недела се ...
  сите 40 | | | веќе видена