Ивица Боцевски

  во

  Љубе Бошкоски во Основниот суд Скопје 1 во случајот „Тортура“ на СЈО, сведочи утринава за неговото апсење на 6.06.2011 година, ден по парламентарните избори, ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Каков џаболебар, каков хохштаплер, каков копук и штетник, еве како го поминува работното време амбасадорот назначен од фикусот Хорхе во Бразил, Ивица Боцевски. ...
  | | веќе видена | слични

  Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, првообвинет во предметот на СЈО „Тортура“ за апсењето на Љубе Бошкоски, како и останатите пет обвинети полициски ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Илјадници лошо преведени книги од помпезно насловениот проект на владата на Груевски „1.050 книги“ скапуваат по влажни магацини. Деветнаесет милиони евра ...
  сите 8 | | | веќе видена

  1 Многумина имаат мислење за Законот за употреба за јазиците, иако верувам дека не ни знаат што е напишано во него. Многумина се против законот, оти мислат ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Апелацискиот суд во Скопје ја прифати жалбата на СЈО на одлуката на кривичниот суд со која поранешниот директор на УБК беше изземен од обвинението за случајот ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Без одлука од скопска Апелација по жалбата од Специјалното јавно обвинителство кое бара со обвинението за случајот Тортура да биде опфатен и поранешниот шеф на ...
  сите 68 | | | веќе видена