Ивановски

  во

  Фантастичен натпревар се одигра во Пула, каде што Хајдук со 4:2 ја совлада Истра благодарение на двата гола на македонскиот репрезентативец Мирко Ивановски, и ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Академија Пандев со 4-2 славеше на гостувањето кај Победа и се врати на врвот во македонското првенство, Шкендија дури во судиското надополнување дојде до ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Црвенее струмичкото поле во овој период од годината. Земјоделците од рано утрина до доцна попладне собираат црвени пиперки. Не се расположени да зборуваат пред ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Во тек е 22-от „Блуз и соул-фестивал“, во организација на Дирекцијата за култура и уметност-Скопје, кој се одржува во пивницата „Стар град“ (Темов) во Старата ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Пред две години ја испразнивме куќата на Рузвелтова 44-А што стоеше во еден од последните дебармаалски дворови и ја наполнивме со уметност пред конечно да биде ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Италијанската филмска дива Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс, попладнево пристигнаа во Македонија. Тие се специјални гости на Интернационалниот ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Подготовките за гала-отворањето на 39-то издание на интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“, во Центарот за култура во Битола, се при ...
  сите 100 | | | веќе видена

  На фестивалот, кој ќе се одржува до недела во пивница „Стар Град“ (Темов) во чаршија, ќе гостуваат музичари од Србија, Белгија и Данска, по избор на селекторот ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Македонскиот режисер Срѓан Јаниќијевиќ работи на перформансот за гала отворањето на 39. Интернационален фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“, в саботa во ...
  сите 100 | | | веќе видена