Ивановски

  во

  Со два културни настани во организација на Секторот и Фондацијата за култура и спорт при општина Куманово, ќе се одбележат претстојните велигденски празници во ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Борец се врати на победи во Втората лига – Исток триумфирајќи со 3-0 против Партизан Обршани во 21. коло, благодарение на хет-трикот на младиот офанзивец Марко ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Годинашната награда за современа скулптура „Академик Боро Митриќески“ отиде во рацете на авторката Гордана Хаџи-Николова Малашев, за делото „Сѐ уште жив“. ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Лиценца да водат бизнис со канабис за медицински цели добија 15 компании, а постапката на избор траела шест месеци. Ова се фирмите кои ги добија: Каба Хербал ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Компании блиски на семејството на премиерот Зоран Заев, како и на поранешен пратеник на владејачката СДСМ се главни во мултимилионскиот бизнис со одгледување и ...
  сите 6 | | | веќе видена

  До Кривичниот суд не е пристигнато ниту едно барање за аболиција од осудените лица за 27 април, изјавија денеска од Судот. Од таму појаснуваат дека според ...
  сите 37 | | | веќе видена

  И поранешниот претседател на Уставниот суд Трендафил Ивановски смета дека помилување на осудените во настаните од „27 април“ од страна на претседателот на ...
  сите 67 | | | веќе видена

  И поранешниот претседател на Уставниот суд Трендафил Ивановски смета дека помилување на осудените во настаните од „27 април“ од страна на претседателот на ...
  сите 68 | | | веќе видена

  И поранешниот претседател на Уставниот суд Трендафил Ивановски смета дека помилување на осудените во настаните од „27 април" од страна на Претседателот на ...
  сите 69 | | | веќе видена

  И поранешниот претседател на Уставниот суд Трендафил Ивановски смета дека помилување на осудените во настаните од „27 април“ од страна на претседателот на ...
  сите 71 | | | веќе видена

  И поранешниот претседател на Уставниот суд Трендафил Ивановски смета дека помилување на осудените во настаните од „27 април” од страна на претседателот на ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Поранешниот претседател на Уставниот суд Трендафил Ивановски смета дека помилување на осудените во настаните од „27 април“ од страна на претседателот на ...
  сите 73 | | | веќе видена