Ивановска

  во

  Непреслушани разговори и други материјални докази беа презентирани на рочиштето за случајот „Монструм“. Иако, и претходно беа предложени како докази, сепак тие ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Пејачката на групата „Ај кју" Марија Ивановска објави фотографија на социјалните мрежи со нејзиното момче Бојан Трајковски.На фотографијата се гледа како Бојан ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Судските известувачи кои во изминатиот период ги следеа актуелните судски процеси велат дека минатата година ќе ја помнат по маратонските рочишта, долгите ...
  | | веќе видена

  Триесетина државни институции вработуваат над 300 административци. Долг е списокот на министерства, владини агенции, дирекции и тела кои од пред нова година до ...
  сите 48 | | | веќе видена

  „Јас сум вакцинирана. Го вакцинирав и моето дете“, вели Катарина Ивановска во кампањата за Европската недела на имунизација. -Вакцинацијата спасува милиони ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Новогодишната ноќ македонските славни личности ја поминаа во друштво на најблиските, а не пропуштија да споделат фотографии и честитки со прекрасни желби. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Концерт за четирирачно пијано ќе изведат пијанистките Марија Ѓошевска и Елена Атанасовска-Ивановска вечер од 20 часот во Македонската филхармонија. На ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Фб статус на Јорданка Ивановска ЈОЦИ Кога бев дете, учев во ,,Песталоци” и живеев во тој реон, па редовно среќавав еден човек кој буричкаше во контејнери. Во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Поминаа речиси две недели откако пејачката Тамара Тодевска и нејзиниот сопруг Александар странаа родители на своето второ дете –синчето Дарен.Додека Тамара ...
  сите 3 | | | веќе видена