Ивановиќ

  во

  Вчеравечер, во центарот на Скопје се снимаше една од најефектните филмски сцени за најновиот долгометражен игран филм „Врба“ во режија на Милчо Манчевски, а во ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Актерот Петар Мирчевски лежи на улица зад трговскиот центар „Буњаковец“ во Скопје, откако бил удрен со такси возило. Мирчевски лежи со крв на челото, додека ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Поранешната српска тенисерка која на светот му е добро позната овој пад се надмина себе си иако тоа никој не го очекуваше. Имено иако можеби се мислеше дека ...
  сите 2 | | | веќе видена

  „Еурохупс" пренесува дека дошло до голем скандал во соблекувалната на Бешикташ после поразот на „црно-белите" од Виртус Болоња во ФИБА лигата на Шампионите. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Германскиот репрезентативец Бастијан Швајнштајгер го доби признанието за маж на годината во светот на спортот од страна на магазинот GQ. По тој повод Швајни се ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Србија и Косово не успеаја во четвортокот во најновиот обид да се доближат до постигнување на договор за нормализирање на односот кој го бара Европската Унија. ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Ана и Бастијан имаат син, нивното мало семејство живее среќно и задоволно. Иако, Ана и Бастијан се исклучително успешни и  многу богати спортисти, тие никогаш ...
  сите 6 | | | веќе видена