Ивановиќ

  во

  На денешен ден во 1990 година починал еден од најдобрите голмани во историјата на фудбалерот, легендарниот Лав Ивановиќ Јашин. Во својата 20 годишна успешна ...
  | | веќе видена

  Бастиан Швајнштајгер и неговата сопруга Ана Ивановиќ од 2017 година живеат во САД, поточно во Чикаго, каде што германскиот фудбалер настапува во МЛС лигата. ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Бастиан Швајнштајгер и неговата сопруга Ана Ивановиќ од 2017 година живеат во САД, поточно во Чикаго, каде што германскиот фудбалер настапува во МЛС лигата. ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Протестите што почнаа во Белград на 8 декември минатата година се раширија низ другите српски градови, а можеби претставуваа инспирација и за слични протести ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Лидерот на Самостојната либерална партија (СЛС) и пратеник во косовското Собрание Слободан Петровиќ, кој беше нападнат физички од двајца членови на партијата ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Лидерот на Самостојната либерална партија (СЛС) и пратеник во косовското Собрание Слободан Петровиќ, кој беше нападнат физички од двајца членови на партијата ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Лидерот на Самостојната либерална партија (СЛС) и пратеник во косовското Собрание Слободан Петровиќ, кој беше нападнат физички од двајца членови на партијата ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Поранешната српска тенисерка Ана Ивановиќ заедно со нејзиниот сопруг фудбалерот Бастијан Швајнштајгер во моментов живеат во Чикаго, во апартманот во хотелот ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Популарната поранешна тенисерка Ана Ивановиќ која денеска е најсреќна мајка ги изненади нејзините следбеници на социјалните мрежи откако покажа што му подари ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Демонстрантите кои се собраа пред зградата на Претседателството на Србија од каде Алкександар Вучиќ треба да и се обрати на јавноста ја пробиле заштитната ...
  сите 227 | | | веќе видена

  Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска дека истрагата на Србија за убиството на лидерот на Граѓанската иницијатива СДП на Косово, Оливер ...
  сите 19 | | | веќе видена