Иванова

  во

  Гости во Отвореното Студио 1 беа Тања Алексиќ професор во гимназијата Корчагин, Елизабета Секирарска професор во средно училиште од Куманово и Татјана ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Собранискиот спикер Талат Џафери денеска на прес конференција информира дека вчера ги потпишал указите и до Службен весник ги доставил законите за употреба на ...
  сите 383 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Македонија д-р Ѓорге Иванов, заедно со сопругата, г-ѓа Маја Иванова и синот Иван, денеска присуствуваа на централното одбележување ...
  сите 7 | | | веќе видена