Итар

  во

  – Ние ВМРОВЦИТЕ го плукаме Заев и потценувачки го нарекуваме глуп, неписмен, сељак, ама тој ваков таков не гази од 2015-та и не тепа и ни реди порази и ќе ни ...
  | | веќе видена | слични

  Жорж Жесус неодамна ја одби понудата на Бенфика да се врати на кормилото на 37-кратниот португалски гигант, но тешко ќе ја одбие следната, што ја најавија ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Итар е Лионел Меси, а со потегот што го приреди во 20. минута во Виго против Селта ги изненади домаќините и му помогна на Луис Суарес да го прекине постот од ...
  сите 17 | | | веќе видена

  1. Еве ги првите 10 километра, Куманово – Свети Николе Јавно претпријатие за државни патишта December 2, 2019 · Завршена е рехабилитацијата на регионалниот ...
  | | веќе видена | слични

  – Сите ние го потценивме Зоран Заев, зад таа фасада на селанец од Муртино се крие многу многу итар политичар кој е на пат да го прегази Мицковски, пред тоа ги ...
  | | веќе видена | слични

  Владата го разреши Лазе Еленовски како специјален претставник за интегрирање на Македонија во НАТО во Брисел. Поранешниот министер за одбрана беше избран од ...
  | | веќе видена | слични

  На 25 мај 1902 година, во мариовското село Мелница, е роден Стале Попов, еден од најплодните македонски писатели кој за време на бугарската окупација на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Американската амбасада во земјава, по повод 5 Мај – Денот на македонскиот јазик, објави видео во кое американски дипломати во Aмбасадата зборуваат на ...
  сите 3 | | | веќе видена