Италијанец

  во

  Марио Балотели се почесто се поврзува со враќање во Серија А. Уште од минатото лето на фудбалскиот пазар постојат шпекулации за тоа каде Марио Балотели ќе ја ...
  сите 6 | | | веќе видена

   Mariano Di Vaio е италијански блогер на чии фотки се восхитуваат повеќе од 6 милиони Инстаграм следбеници. 29-годишниот Италијанец е татко на две деца, а на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Ѓузепе Матарацо (45) е убиен во јули минатата година во италијанското гратче Фрасо Тересино , на 35 километри од Неапол. Пред да биде убиен излегол од затвор , ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Пред да биде убиен излегол од затвор , каде минал 11 години за сексуално злоставување на две тинејџерки. Една од девојчињата , 15 годишната ќерка на човекот ...
  сите 9 | | | веќе видена