Италијанец

  во

  Италијанскиот фудбалски експерт Клаудио Раниери е новиот менаџер на англиски Фулам. Фулам официјално соопшти дека нов менаџер на клубот е искусниот Италијанец ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Поранешниот менаџер на Челзи, Антонио Конте беше прва мета на Флорентино Перез кога се знаеше дека Јулиен Лопетеги ќе добие отказ, сепак Италијанецот не седна ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Маурицио Сари стана првиот тренер кој останал непоразен на првите 12 мечеви во Премиерлигата, но Челси остана без два планирани бода откако одигра само 0-0 ...
  сите 19 | | | веќе видена