Италијанците

  во

  За сите поголеми спортски медиуми нема дилеми – Гонзало Игуаин ќе биде нов фудбалер на Челзи! Сите го очекуваат трансферот на Игуаин , навивачите на Милан не ...
  сите 114 | | | веќе видена

  Фиат на купувачи ќе им понуди спортски пакет опрема за моделот типо хечбек кој, за жал на автомобилските ентузијасти, нема да биде проследен и со соодветна ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Хрватскиот напаѓач Марио Манџукиќ се огласи откако италијанските медиуми пренесоа информација дека би можел да биде надвор од терените од крајот на сезоната. ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Денес во 18:30 часот Милан и Јувентус ќе играат во италијанскиот Суперкуп. Веќе е традиција овој натпревар да се игра надвор од Италија, а овој пат се донесе ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Во Италија се појавија шпекулации кои нашиот репрезентативец го „преселија“ во Рим, каде големите градски ривали наводно имаат голем интерес за да се засилат ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми очигледно е „поле за трансфер битка“ на римските ривали Рома и Лацио. Откако во текот на вчерашниот ден како „бомба“ ...
  сите 31 | | | веќе видена

  На Италијанците им се брза во однос на засилувањето од редовите на Премиерлигашот, кој на лето ќе стане слободен играч, но, Јувентус има план како да го доведе ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Со Спортски следете ги сите случувања на трансфер пазарот ширум светот – БИДЕТЕ ВО ТЕК СО СЕ ШТО СЕ СЛУЧУВА! – Тука можете да се потсетите што вчера се ...
  сите 9 | | | веќе видена