Италијанците

  во

  Најголем дел од навивачите на Барселона сметаат дека Меси ќе ја заврши кариерата во редовите на Каталонците меѓутоа Италијанците не престануваат да ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Jувентус пред неколку дена се одлучи да го отпушти Маурицио Сари и на изненадување на многумина за нов тренер беше назначен Андреа Пирло. Сари во својата прва ...
  сите 168 | | | веќе видена

  „Франција, Шпанија, Балкан: Италија е опкружена со заразени“, предупредува дневниот весник „Ил Кориере дела Сера“, што објави инфограф за порастот на вирусот ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Ваквото откритие предизвикало бес поради петте парламентарци чии идентитети се чуваат во тајност поради законот за приватност. Италијанската влада веќе трага ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Шпанските медиуми пренесуваат дека големи имиња не се очекува да пристигнат ова лето на Сантијаго Бернабеу, но дека треба да има дури девет заминувања. Прв на ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Пет члена на италијанскиот парламент и уште 2.000 градоначалници, претседатели на региони, членови на регионалните влади зеле бонус од по 600 евра, што владата ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Ако бевте изненадени од алчноста на македонските пратеници и нивните огромни примања само од патни трошоци, веројатно нема да ви биде ништо чудно кога станува ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Ако бевте изненадени од алчноста на македонските пратеници и нивните огромни примања само од патни трошоци, веројатно нема да ви биде ништо чудно кога станува ...
  сите 17 | | | веќе видена

  За да се спречи ширењето на коронавирусот во училниците, локалните училишта во Италија почнаа да го преполовуваат мебелот. Со оглед на тоа што повеќето ...
  сите 10 | | | веќе видена