Италијанци

  во

  На конференцијата за миграцијата во Виена минатиот петок имало жесток конфликт помеѓу италијанскиот министер за внатрешни работи, Матео Салвини и шефот на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  По завршувањето на кариерата Гвардиола веднаш отпловил во тренерските води, а од 2007 година кога ја презеде екипата Б на Барселона, направи неколку големи ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Највисокиот економски функционер на Европската унија изјави во четвртокот дека стравува оти „мали Мусолини“ може да ја преплават Европската унија, со што ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Италијанските трговски ланци процениле дека ќе мор да отпуштат десетици илјади вработени ако владата не се откаже од предлогот за забрана за работа во недела. ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Италијанските трговски ланци процениле дека ќе морa да отпуштат десетици илјади вработени ако владата не се откаже од предлогот за забрана за работа во недела. ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Италијанските трговски ланци процениле дека ќе морa да отпуштат десетици илјади вработени ако владата не се откаже од предлогот за забрана за работа во недела. ...
  сите 10 | | | веќе видена

  До крајот на годината, новата италијанска Влада ќе воведе забрана за работа во недела во големите трговски центри. На овој начин, Владата се обидува да ја ...
  сите 10 | | | веќе видена

  До крајот на годината, новата италијанска Влада ќе воведе забрана за работа во недела во големите трговски центри. На овој начин, Владата се обидува да ја ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Мото2 возачот Романо Фенати доби дисквалификација од трката во Мизано и може да биде дополнително казнет во неверојатен инцидент во кој тој се обиде да ја ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Сан Марино разгледува барање до Меѓународниот монетарен фонд за заем од 300 милиони евра за поддршка на работата на своите банки кои се оптоварени со долгови, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Роберто Манчини ја презема селекторската функција во италијанската репрезентација во тежок период, односно откако „аѕурите“ не успеаја да обезбедат место на ...
  сите 6 | | | веќе видена