IT

  во

  Езерата низ Аљаска и Сибир почна да пуштаат меурчиња од метан, и ова ослободување на гасови со ефект на стаклена градина ги загрижи научниците.Глобалното ...
  сите 3 | | | веќе видена

  „Некогаш, животот ви дава лимон. Некогаш ви дава банани. А некогаш го дава она што најмалку го очекуваш “. Испораката на банани што се донирани во едно крило ...
  сите 18 | | | веќе видена

  На видеото кое предизвика многу реакции се гледа пејачката Јелена Розга како се релаксира во вода, додека многумина ги збуни нејзината одлука за оваа прилика ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Ова е ултимативна трка. Авион, приватен џет, еден болид, возачи на три супер автомобили, мотоциклист се натпреваруваат на патека долга 400. метри… Трката била ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Пет пациентки од Холандија на кои им биле пресадени органи од ист донатор, заболеле од рак на дојка, а четири од нив подоцна починале. Донатор била 53 годишна ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Поветкин на непоразениот британски боксер беше најтежок предизвик после Владимир Кличко, кој го победи минатата година, исто така на „Вембли". Џошуа сега има ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Жервињо одлучи да се врати во европскиот фудбал по етапата која ја имаше во Кина, а со своите настапи кои ги прикажува во дресот на Парма на стартот на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Елизабет Рију многумина ја нарекуваат сопственичка на најдобриот задник на Инстаграм, а токму таа титула ѝ донела 1,6 милиони следбеници на оваа социјална ...
  сите 7 | | | веќе видена

  AITONIX е целосно македонска компанија, која за 18 години од мала фирма се претвори во лидер на IT пазарот и веќе 3 години е дел од 200 најуспешни компании во ...
  сите 6 | | | веќе видена

  AITONIX е целосно македонска компанија, која за 18 години од мала фирма се претвори во лидер на IT пазарот и веќе 3 години е дел од 200 најуспешни компании во ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Рами лесно можеше да ги земе парите и тешко ќе беше некој да се посомнева во него, но ова младо момче сметало дека треба да постапи правилно. Постапките на ...
  сите 3 | | | веќе видена