Исус

  во

  Судот во чешкиот град Брно ја одби тужбата на поглаварот на католичката црква во Чешка, кардиналот Доминик Дука, кој тврдеше дека поради претставата на ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Си биле еднаш три дрва на едно брдо во една шума. Размислувале за своите надежи и соништа и првото стебло рекло: „Еден ден, се надевам дека ќе станам ковчег за ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Хаџи Наке, чие име е наведено на ковчегот со моштите на свети Јован Kрстител и на други светители, кој и денеска се чува во Бигорскиот манастир откако му е ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Jас одамна знаев што ќе се случи со Македонија драг читателу. Етноцид. Идентитетски геноцид. И, еве, се збидна тоа, па ни најмалку не сум погрешил во тезата ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Сериски донатор на сперма кој се нарекува модерен Исус вели дека никогаш немал секс, а самозадоволувањето го правел само за донирање. Во последните пет години ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Наташа Смит која одржувала врска на далечина со нејзиното момче Џерард, вели дека е бремена и дека тој не е татко на бебето туку ни помалку ни повеќе самиот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Овие чудотворни скали се стари 130 години, а годишно привлекуваат и до 250 илјади посетители. Капелата Лорето е изградена кон крајот на 19-тиот век. Кога ...
  сите 11 | | | веќе видена