ИСО

  во

  ЈП Водовод и канализација – Скопје континуирано продолжува со инвестициите во своите капацитети со цел подобрување и унапредување на работните процеси согласно ...
  сите 13 | | | веќе видена

  – За целите на ревитализација на микробиолошкиот оддел се монтираше микроскоп со дигитална камера кој може констатациите од страна на аналитичарот напревени ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Многу има напишано за животот на Жељко Ражнатовиќ Аркан, кој беше основач и главен командант на српската волонтерска војска и кој беше убиен на 15 јануари 2000 ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Фудбалерите и тренерите нема да бидат обврзани да носат маски на стадионите и соблекувалните во продолжението на Премиер лигата. На фудбалерите ќе им биде ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Кризата во економијата има последици и врз осигурувањето, но осигурителниот сектор во земјава останува стабилен. Христина Џамбазовска Анастасов, Директор на ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Припадници на МВР, на територијата на Белград и Чачак, уапсиле 5 лица за кои постои сомнение дека во Белград краделе автомобили, а потоа на подрачјето на Чачак ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Рамуш Харадинај после состанокот рекол дека неговата партија Алијанса за иднина на Косово ќе има пет претставници во новата влада.Рамуш Харадинај денеска ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Очекувањата се дека Кoвид кризата ќе се одрази врз целата економија, но нашата дејност е да понудиме сигурност и заштита, а сега тоа е потребно повеќе од било ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Како технолог за квалитет и безбедност на храна, во рамките на своите работни обврски, нашиот соговорник Бодан Ѓорговски има посетено голем број на фабрики и ...
  сите 6 | | | веќе видена

   Македонија и Скопје се петтата држава и четириесетиот град во кои ќе работи. На македонскиот пазар влегува со инвестиција од 2 милиона евра и во старт отвора ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Македонија и Скопје се петтата држава и четириесетиот град во кои ќе работи. На македонскиот пазар влегува со инвестиција од 2 милиона евра и во старт отвора ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Македонија и Скопје се петтата држава и четириесеттиот град во кои ќе работи. На македонскиот пазар влегува со инвестиција од 2 милиона евра и во старт отвора ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Кој е Зоран Атанасов? Директор на Агенцијата за храна и ветеринарство, семеен човек, оженет со две деца, доктор по ветеринарна медицина. Роден e на 01.09.1966 ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Триесет и осумгодишната Лиза Рајан од Бирмингем се одлучила на потег во кој ретко кој верувал дека ќе успее. Оваа мајка на две деца дала отказ за да отвори спа ...
  сите 4 | | | веќе видена