Исламот

  во

  Според Исламската заедница во Босна и Херцеговина, во земјата сѐ уште дејствуваат десетина ткн „параџемати“, коишто муслиманските верници ги привлекуваат ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Муслиманските верници започнаа во четвртокот со симболичниот ритуал на каменувањето на Сотоната на ридот Арафат, каде што кулминира хаџот во Саудиска Арабија, ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Дозволете ми во мое лично име и во име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ на сите припадници на исламската вероисповед да им го честитам големиот верски празник Курбан ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Лидерот на партијата ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својата фејсбук страница напиша статус во кој им го честита верскиот празник Курбан Бајрам на сите ...
  сите 70 | | | веќе видена